8.7.2011

אבנים טובות


כבר שנים שאני אוספת חומרים והשראות לבית שיום אחד יהיה לי, כשהתחלנו לבנות את הבית שלנו (בקרוב מסיימים) התחלתי גם להסתובב ולחפש דברים מעניינים לעיצוב האוירה ,חומרים ורעיונות לגימורים של הבית.
אני אוהבת את השימוש בבריקים, שתפס מאוד בשנים האחרונות בארץ, הבריקים הן אבנים המשמשות לבנייה או חיפוי, הן תורמות ליצירת אוירה בצבעוניות ובמרקם שלהן. צריך להשתמש באלמנט הזה בחוכמה ולא להעמיס .
גוונים שונים יוצרים מראה שונה, חם וכפרי ,אורבני או מודרני, לכל סגנון אפשר למצוא אבן מתאימה, יש אבנים המיוצרות בצורה תעשייתית ויש אבנים יקרות יותר המכונות בביטוי העכשויי האהוב- 'מ-פירוק'...הכוונה היא שמדובר במוצר אותנטי שפשוטו כמשמעו פורק מחלק של בית בדרך כלל בתים וטירות ישנות בארופה, תעשיית הפירוקים הזו, מאפיינת את הטרנד של ימינו - מיחזור ,לא רק בפחים, אלא שימושים חדשים לחפצים ישנים, וכך דלתות ישנות מוצאות את דרכן לכניסה של וילה שזה עתה נבנתה, אח ששימש כמקור חימום בטירה ישנה נמכר בעשרות אלפי יורו ומגיע לבית חדש כאלמנט דקורטיבי ועוד.....
כך במהלך שיטוטי מצאתי בהוד השרון (קרוב מאוד לבית..) חנות שנקראת 'קרן סטון'נדמה לי שלקרוא למקום הזה חנות זה לא ממש מתאים, זה מקום של אוצרות, כן הם מוכרים בריקים במגוון סגנונות אבל גם אלמנטים של עיצוב כמו שתיארתי קודם שטל ויעל הבעלים המקסימים, אוספים בנסיעות בעולם ,תכנון יפה של החנות, ביחד עם האוצרות האלה יוצר מקום קסום ומרתק!


 אריחי קרמיקה מהשנים 1840-1940 שולחן ברזל מבית חרושת בארופה
 אריחי קרמיקה מהשנים 1840-1940 פנסי תאורה מתאטרון בפריז


 שנדלירים משנות ה20


סופשבוע נעים!תגובה 1:

  1. נראה כמו מקום שממש קשה לצאת ממנו! מהמם

    השבמחק